Technologie, ułatwiające zarządzanie firmą

Nowoczesne, inteligentne rozwiązania już dawno wykroczyły poza wyobrażenia twórców Science Fiction. Interfejsy, oparte na ścisłej współpracy na linii człowiek-maszyna, coraz częściej pojawiają się także i w polskich firmach. Panel HMI, bo to o nim mowa, jest jednak zaledwie jedną z opcji, jakie oferuje nam współczesny rynek systemów dla biznesów. Twórcy tego typu rozwiązań rozumieją bowiem doskonale, z jak zróżnicowanymi wyzwaniami musi mierzyć się przeciętny przedsiębiorca. Bardzo dobrym przykładem jest tu chociażby zdalne zarządzanie DCIM za pomocą dedykowanego programu, działającego w chmurze. W niniejszym artykule przybliżymy temat tych nowatorskich technologii, stających się powoli nowym standardem we współczesnym biznesie.

Praca z panelem HMI

Panele te służą przede wszystkim do monitorowania pracy urządzeń, wspomagania operatorów oraz przesyłu istotnych danych procesowych do odpowiednich systemów. Na rynku znaleźć możemy zarówno proste, jak i zaawansowane modele tego typu urządzeń. Te pierwsze znakomicie sprawdzą się w branży farmaceutycznej lub spożywczej, czyli wszędzie tam, gdzie korzystamy wyłącznie z prostszych maszyn. Panel zaawansowany, wyposażony chociażby w ekran dotykowy z klawiaturą, jest z kolei opcją, opracowaną z myślą o przemyśle motoryzacyjnym, budowlanym czy też górniczym. To, który panel HMI najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, zależy głównie od rodzaju prowadzonej przez nas działalności. Nie ma więc potrzeby przepłacania za model zaawansowany, jeśli nasz zakład zajmuje się produkcją napojów. Szczególnie, że nawet proste panele odznaczają się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz przejrzystością obsługi.

Zdalne zarządzanie DCIM

Niezwykle popularnym rozwiązaniem są obecnie także specjalistyczne programy do zarządzania DCIM, czyli centrum przetwarzania danych, w chmurze. Przykładem jest tu chociażby oprogramowanie EcoStruxure IT, opracowane przez uznaną firmę Schneider Electric, specjalizującą się we wdrażaniu nowoczesnych, ekologicznych technologii przemysłowych. Po założeniu profilu, użytkownik jest w stanie monitorować pracę centrum danych z poziomu tabletu lub smartfona. Szczegółowe raportowanie pozwala na pozyskiwanie najistotniejszych informacji. Dzięki wnikliwym analizom, możemy również poprawić nasze wyniki oraz zwiększyć nadmiarowość. Niewątpliwym atutem tego typu technologii jest też niezwykle prosta, intuicyjna obsługa, pozwalająca na błyskawiczne znalezienie interesujących nas danych.

Polecane artykuły